Dr Melis YILMAZ | Dr.Melis Yılmaz Endodontist
Bizimle İletişime Geçin
Aşağıdaki iletişim bilgileri ile bize ulaşabilirsiniz.
Kültür Mah. Atatürk Cad. Toroğlu Apt. No:44 Kat:3/5 Akdeniz/Mersin
Dr Melis YILMAZ

Dişhekimi Dr. Öğr. Üyesi Melis YILMAZ

 

1981 yılında Mersin de doğdum. 1999 yılında Özel Toros Fen lisesinde lise eğitimimi,2004 yılında arasında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde yüksek lisans eğitimi, 2012 yılında da Çukurova Üniversitesinde ‘ Restoratif Diş Tedavisi ve Endodonti’ anabilim dalında doktora eğitimimi tamamladım.

2012-2017 arasında doğup büyüdüğüm Mersinime hizmet etmek için gerekli donanımı hazırlayarak açtığım muayenehanemde hastalarım için en iyisini düşünerek çalıştım.

2017-2022 arasında yeni kurulan Mersin Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde kurucu öğretim üyesi ve Endodonti AD Ana Bilim dalı başkanı olarak görev yaptım. Bu süreçte doçentliğim için gerekli akademik çalışmaları gerçekleştirdim ve şu anda birçok dergide değerlendirilen akademik çalışmalarım mevcut. Bu çalışmaların kabulü ile doçentlik dosyamı da tamamlayacağımı sizlerle paylaşmak isterim.

Son yıllarda baş-boyun yüz ve diş ağrılarının ayrımı üzerine çalışmaya başlayarak dünyada ilk defa dişlerin ve ağız içi dokuların da dahil edildiği ‘International Classification of Orofacial Pain, 1st edition (ICOP)‘ u Prof.Dr. Aynur OZGE ile Türkçeye çevrirerek ülkemizde tüm sağlıkçı meslektaşlarımın kullanımına ücretsiz olarak sunduk. Arama motorlarına ‘Uluslararası Orofasiyal Ağrı Sınıflandırması 1.BASKI (ICOP)’ yazarak tüm melektaşlarım ve merak eden hastalarım bu kitabımıza ulaşabilir.

Baş-boyun bölgesindeki ağrıların diş ve ağız içi ağrılarından ayrımı ile ilgili çalışmalarıma ülkemizde henüz bir orofasiyal ağrı departmanı bulunmadığı için yine hastalarım için en iyisini düşünerek,hedefleyerek kendi kurduğum muayenehanemde devam etmekteyim.

20 yıllık meslek hayatımda en büyük kazanımım öğreneceklerim hiçbir zaman bitmeyeceğini öğrenmek oldu.